عسل تنها ماده شیرین کننده ای است که برای آماده شدن برای خوردن نیازی به دستکاری یا فرآوری ندارد. عسل در دسترس است زیرا توسط زنبورها به عنوان عسل خام و صاف شده ساخته می شود. اپراتورهای تجاری بیشتر از این روش استفاده می کنند، بسیاری در مقیاس بزرگ. کندوها معمولاً در کامیون ها جابجا می شوند و عوامل زیادی تعیین می کنند که کجا و چه زمانی بروند.

در سال 2016، کمتر از نیم میلیون پوند عسل از حدود 10000 کندو تولید شد که نمونه ای برای دهه 2000 است. احتمالاً میسوری در دهه 1800 عسل بیشتری نسبت به امروز تولید می کرد. در سال 2015، میانگین قیمت ملی بیش از 3.50 دلار در هر پوند بود، اما در سال 2016 به 2.18 دلار کاهش یافت.

تقاضای محصول و انتقال به مکان گرمتر و مهمان نوازتر برای زمستان گذرانی از عوامل اصلی هستند. برخی از ایالت ها شاهد حرکت بزرگ کندوهای مهاجرتی هستند، در حالی که برخی دیگر مانند میسوری شاهد حرکت کمی هستند. در میسوری، کندوها عمدتاً برای هندوانه یا منطقه مرکزی برای سیب به بوتیل آورده می شوند. در سراسر ایالات متحده، بسیاری از کندوها به صورت محلی برای خدمات گرده افشانی جابجا می شوند، و پرداخت اجاره یا سایر ترتیبات جبرانی انجام می شود.

کجا عسل خود را بفروشیم

یک برچسب حرفه ای می تواند علاقه مصرف کنندگان را به سمت شما سوق دهد. بودجه برای و استخدام یک طراح با تجربه برای ایجاد گرافیک خود را به تضمین کیفیت بالا. اگر قصد دارید در تجارت عسل بمانید، ایجاد برندی که مردم به رسمیت می شناسند به تشویق وفاداری به برند کمک می کند. در نظر بگیرید که محصولات عسل شما کجا فروخته می شود و بر اساس آن بسته بندی کنید. شما می توانید با کاشت و مدیریت زیستگاه به زنبورهای عسل وحشی کمک کنید تا منابع گل را برای آنها و سایر گرده افشان ها افزایش دهید. وجود زنبورهای عسل در تغذیه پرندگان ممکن است نشان دهنده نیاز آنها به منابع غذایی اضافی باشد.

به عنوان مثال، موم زنبور عسل جزو اولین پلاستیک هایی بود که در کنار سایر پلیمرهای طبیعی مورد استفاده قرار گرفت. هزاران سال است که مورد استفاده قرار گرفته است و در مقبره های مصر باستان، کشتی های شکسته وایکینگ ها و خرابه های رومی یافت می شود. نقاشی غار 8000 ساله در والنسیا اسپانیا، انسان ها را در جستجوی عسل به تصویر می کشد. عسل شیرین کننده اصلی بشریت بود تا اینکه تولید و استخراج شکر در قرن هفتم در هند و چین اتفاق افتاد.

زنبورهای عسل قفقازی بسیار ملایم هستند و تمایل کمی به ازدحام دارند. علیرغم توانایی آنها در علوفه جویی در هوای سردتر و مرطوب، آنها در بهار به کندی رشد می کنند. زنبورهای عسل قفقازی مستعد ابتلا به بیماری نوزما هستند، بیماری که توسط اسپور میکروسپوریدیا Nosema apis و Nosema ceranae منتشر می شود. این زنبورها بره موم بیش از حد تولید می کنند، به همین دلیل توسط زنبورداران در ایالات متحده به طور عمده آنها را رها کرده اند و در دسترس بودن ذخایر تجاری محدود است.
لطفاً جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مشاوره فروش کسب و کار به سایت ما مراجعه نمایید
بطری نمادین خرس عسل به راحتی قابل تشخیص است و اغلب برای مقادیر کمتر عسل استفاده می شود.

این عسل هر عسل دیگری را که تا به حال طعم آن را چشیده ام، در مقایسه با آن رنگ پریده می سازد.

گرده

آنها به راحتی ازدحام می کنند یا به طور کامل لانه را رها می کنند و در آب و هوای معتدل زمستان گذرانی ضعیفی دارند. فرمون هشدار دهنده دو فرومون هشدار دهنده توسط زنبورهای کارگر تولید می شود. اولین مورد توسط غدد فک پایین تولید می شود و به عنوان دافع زنبورهای دزد و سایر دشمنان احتمالی استفاده می شود. این فرمون همچنین به عنوان یک بیهوش کننده عمل می کند و برای فلج کردن مهاجمانی که توسط زنبورهای مدافع کلنی خود گاز گرفته می شوند، استفاده می شود. دومین فرمون هشدار دهنده توسط غده ای که در نزدیکی نیش زنبور عسل قرار دارد تولید می شود و زمانی که زنبور حیوان دیگری را نیش می زند آزاد می شود.

به ویژه، طرحی از کندو مورد نیاز بود که به زنبوردار اجازه می‌داد به راحتی کندو را باز و بسته کند و شانه‌ها را بدون مزاحمت برای ملکه تخم‌گذار خارج کند. مطالعه زنبورهای عسل وحشی سود اقتصادی کمی دارد زیرا آنها عسل، موم یا هیچ گونه درآمدی از خدمات گرده افشانی ارائه نمی دهند. این کشاورزان سود اقتصادی متوسطی دریافت می کنند زیرا مجبور نیستند برای خدمات گرده افشانی پول خرج کنند. در مناطق شهری، زنبورهای عسل وحشی ممکن است در مکان‌های نادیده گرفته شده رایج‌تر باشند، زیرا این مناطق می‌توانند مکان‌های بسیار خوبی برای یافتن کندوها فراهم کنند.

ارزش اقتصادی محصولات کندو

با توجه به اهمیت موم و عسل، نباید تعجب آور باشد که زنبورهای عسل در ارتباط با انسان توسعه یافته و در نهایت تا حدودی مانند دام، سگ و طیور اهلی می شوند. قبل از خرید یک زنبور، مطمئن شوید که قوانین محلی اجازه زنبورداری در حیاط خلوت را می دهد. همچنین باید در سطوح محلی، ایالتی و فدرال برای هرگونه مجوز لازم برای برداشت، بطری کردن و فروش عسل بررسی کنید. همه مکان ها اجازه نمی دهند عسل برداشت شده در آشپزخانه خانه بطری شود.

به طور کلی درختان و درختچه ها گرده و شهد اولیه را فراهم می کنند و گیاهان علفی مانند شبدر در اواخر فصل گرده و شهد تولید می کنند. علاوه بر گرده و شهد، زنبورهای عسل به یک منبع آب در نزدیکی، در فاصله نیم مایلی نیاز دارند. زنبور عسل اروپایی که به عنوان زنبور عسل معمولی یا غربی نیز شناخته می شود، تاثیرگذارترین حشره برای بشر است، هم در تاریخ و هم از نظر منابع عسل و موم که فراهم می کند.

با این وجود، زنبورداری بیشتر در مورد تولید عسل بود تا اطمینان از گرده افشانی محصولات. در سال 1973، مقاله اقتصادی "افسانه زنبورها" صنعت خدمات گرده افشانی تازه شناسایی شده را با تمرکز بر تولید رو به رشد سیب در واشنگتن و اورگان بررسی کرد. با گسترش کنه واروآ در سراسر کشور، جمعیت زنبورهای وحشی کاهش یافت و حتی تقاضای بیشتری برای کندوهای مدیریت شده در دهه های 1990 و 2000 ایجاد شد. عسل دوبرابر شیرین تر از شکر، شهد گل است که زنبورها با زدن بال های خود پس از افزودن آنزیم های مفید به 18 درصد رطوبت اولیه تبخیر می شوند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر از سایت آراد برندینگ بازدید نمایید
رنگ، طعم و عطر عسل بسته به نوع گل بازدید شده، زمان جمع آوری شهد و مدت زمان نگهداری عسل در کندو متفاوت است.

زود تصمیم بگیرید که چه اندازه عسلی را می خواهید بفروشید تا بتوانید بطری های عسل را برای استفاده پس از برداشت آماده کنید. برای کسانی که تازه وارد کار زنبورداری شده اند، ممکن است عاقلانه باشد که قبل از خرید شیشه های 20 پوندی عسل، شروع به فروش سایزهای کوچکتر کنند. قبل از اینکه بتوانید متعهد به فروش مقادیر بیشتر شوید، باید بدانید که زنبورهای شما چقدر تولید می کنند. شما یک ایده شیرین برای راه اندازی یک تجارت عسل دارید و آماده شروع کار هستید.